Siste nytt
Våre nye ladestasjoner i p-huset på Røa Senter
Vi har fått nye ladestasjoner i parkeringshuset vårt. Registrer deg som kunde i MER – laderne kan benyttes ved bruk av MER ladebrikke, APP og SMS.
HVORDAN LADER JEG?
For å bruke en normallader trenger du din egen ladekabel, Type 2 – denne medfølger ofte når du kjøper elbil. Mer sine normalladere kan startes og stoppes med app eller brikke – følg ladeinstruksjonene på normalladeren du benytter.
HVA ER EN NORMALLADER?
En normallader er de laderne som blir satt opp i en smart ladeløsning og de leverer vekselstrøm (AC) med en effekt opptil 22kW. Effekten på de ulike elbilene på markedet i dag varierer fra 3,6kW til 22kW. Hastigheten på ladingen bestemmes derfor av ladeeffekten (ombordladeren) på din bil. Jo større ladeeffekt, jo raskere lades bilen. I bilens medfølgende datablad kan man finne informasjon om størrelse på ombordlader. I likhet med hurtigladning så vil ladetiden påvirkes av utetemperatur, temperatur på bilens batteri, gjenværende batterikapasitet m.m.
LAST NED APP HER:
https://no.mer.eco/last-ned-app/
LES MER:
https://no.mer.eco/smart-ladelosning/
Kilde: no.mer.eco