Siste nytt

Støtt vår innsamlingsaksjon BLI MED Å GJØRE EN FORSKJELL

Røa senter har for 3 året på rad en stor innsamlingsaksjon i desember. Vi ønsker å gjøre en forskjell, sier senterleder Lise og viser frem noen av pakkene som allerede har kommet inn. I år samarbeider vi med Stiftelsen Petter Uteligger og Gateengler!

Alt kommer godt med når man ikke har så mye, så både pleieprodukter og mat, kaffe og sjokolade, bøker og leker, og pynt er veldig velkommen i nissens slede, fortsetter Lise.

Vi vil gjøre en innsats for de som har det vanskelig i samfunnet, og spesielt i julen. Det er mange i Oslo som ikke har råd til å kjøpe hverken mat eller gaver, og derfor vil vi bidra litt ekstra og gi flest mulig muligheten til litt juleglede.

Bak innsamlingen står alle butikkene på Røa Senter sammen med Jernia Røa.

Marit Skogstad er aktiv både i Gateengler og i Stiftelsen Petter Uteligger. Hun koordinerer innsamlingen sammen med Lise Bjerkelund, og hun kan fortelle at dette gjør en enorm forskjell for mottakerne.

Mange har aldri fått en julegave før, mange har ikke fått et varmt måltid på noen uker. Det å blir sett, vite at noen tenker på deg og venter på deg med varm mat på gata er utrolig viktig for dem.

Stiftelsen Petter Uteligger ble opprettet for å skape lyspunkter for mennesker i en utfordrende livssituasjon relatert til rus og gatemiljøet.

Gateengler har inngått avtaler med forskjellige butikker om å kunne hente overskuddsmat fra blant annet Meny Røa. Gateengler sorterer, tilbereder, lager mat etter behov, ut ifra hva de får inn hver uke. Dette drives av tre ildsjeler og på frivillig basis.

Her kan du lese mer om innsamlingen og om hvordan penger og gaver blir delt ut.

https://journalen.oslomet.no/nb/innenriks-nytt-fra-oslo/2024/11/juleglede-til-de-som-trenger-det-mest?fbclid=IwY2xjawG0CfVleHRuA2FlbQIxMQABHcALbBqUj3Eg9MjyuRCftOPxdpZGMLtbLqWrDcecVgr_qEZ8fi1Fg5WK1A_aem_MM0vBDIyHhMM3WgQoJ9dRA

Hvordan du kan bidra

Gaver kan legges under juletreet frem til 16. desember. Det kan være nye leker, kaffe og sjokolade, bøker, pynt og pleieprodukter.

Vi tar også imot beløp på VIPPS 98 22 79 37

(Merk juleinnsamling Røa)

Alle innsamlede midler går uavkortet til gavekort på mat, og leveres sammen med innsamlede gaver til Stiftelsen Petter Uteligger og Gateengler.

Les mer om innsamlingsaksjonen her:
https://www.akersposten.no/tv-profilen-petter-jeg-kunne-gjerne-droppet-alt-annet/s/5-142-211111


Foto: Akersposten, Røa Senter

Kilder: facebook.com/stiftelsenpetteruteligger, https://www.facebook.com/GateengleneOslo21